Den v Hamton

22. května 2012 v 17:17 | Zdenča |  jednorázovky
Není nic lepšího než být v Hamptonu u bazénu, válet se na matračce, popíjet šampaňské a drbat se Serenou. Vzala jsem s sebou i Dorotu, která si nyní čte na lehátku poblíž bazénu, aby byla při ruce když potřebuji.
Už je podvečer a my jsme mírně přiopilé a proto povídáme blbosti.,,Chuck je…" říká Serena.
,,Je co?" ozve se za námi.

Stojí tam Chuck v plavkách. Ihned jsi vzpomenu na Victrolu, na moje 17, na můj pokoj…a šampaňský působí na moje hormony,strašná touha. Přijel sem proto, že chce slyšet ty dvě slova? Zkouší mě?Zamyslela jsem se.

,,Žbluňk!"
,,ty pitomče, jsem celá mokrá§" zaječí Serena a sklouzne do vody.

Za chvíli se vynoří a začne po Chuckovi cákat, řekla jsem Dorotě o další sklenku…

Asi jsem musela usnout, protože to je poslední věc co jsi pamatuju, pak už vím jen to že jsem byla s Chuckem sama. Ležel vedle mě na madračce, na hlavě slamák ( i když mu byl k ničmu, protože byla tma ), v ruce drink a koukal na mě.

,,Ehm,ehm." Sklouzla jsem do vody a namířila si to ke schůdkům, když v tom mě ,,někdo" zachytil kolem pasu.
,,Co si myslíš že děláš?" ptala jsem se.
,,Vnucuju se ti."
,,Pusť mě."
,,Ne, až to řekneš."
,,Myslíš tamto?" hrála jsem hloupou.
,,Moc dobře víš co." Odpověděl.
,,Nesnáším tě."
,,Nápodobně."řekl.

Z ničeho nic mě k sobě otočil a začal líbat, nijak jsem se moc nebránila. Objala jsem ho nohama kolem pasu. Zádama jsem narazila na okraj bazénu…

Pak jsme se přesunuli ke mně do pokoje, ale byla to asi chyba, jelikož byl vedle Serenina. A ta ráno nevypadala vyspale, ani nadšeně.

,,Máme s Bartem musela mít pěknou noc."povídala.
,,On je tu i Bart? Včera jsem ho neviděla." Odpověděla jsem.
Předchozí větu jsem radši nekomentovala, nerada Sereně lžu.
V tom přišel Chuck, já se na něj podívala a on se schylně zaksichtil. Serena si toho všimla.
,,Aha. Takže takhle…"
,,Nic neříkej!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renny♥ Renny♥ | Web | 23. května 2012 v 18:30 | Reagovat

Ahojký...ráda píšu a GG mám moc ráda, takže jestli teda jsi napsala aby jsem napsala nějakou povídku, můžeš se mnou počítat :) jinak fajn blog :)

2 Albertdaype Albertdaype | E-mail | Web | 7. června 2018 v 1:19 | Reagovat

The prostate gland is an essential section of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The men's prostate is situated just while watching rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it will always be really miserable and inconvenient for that patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.

Prostate infection, also known as prostatitis, is among the most common prostate-related symptom in men younger than 55 years of age. Infections with the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of most types of prostate infection. It is caused by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition of a particular defect within the gland as well as the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be due to trauma on the urinary tract or by infections via other areas from the body. A patient may experience testicular pain, small of the back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal with the prostate defect then making use antibiotics and NSAIDs to take care of the redness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not even to determine the cause of these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur as a result of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate meals are important. These are some in the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for our health and wellbeing and it will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies suggest that a couple of ejaculations per week will help to prevent cancer of prostate.

3. Eat red meat sparingly. It has been shown that consuming more than four meals of beef per week will increase the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most critical measure to consider to be sure a proper prostate would be to choose regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you must opt for prostate examination at least once per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama